Cep Telefonu Sigortası

Cep Telefonu Sigortası hakkında merak ettikleriniz bu sayfada. Değişen çağ ve gelişen teknoloji ile beraber cep telefonları hayatın ayrılmaz birer parçası haline geldi. Birçok günlük rutin işlerinizi kolaylaştıran mobil uygulamalar, sosyal medya platformları, iş ve sosyal hayatınızı kapsayan aplikasyonlar, iş akışınızı ve finansal faaliyetlerinizi takip ettiğiniz programlar, derken tüm insanlık mobil dünyanın birer üyesi oldular.

Hal böyle olunca, cep telefonlarının korunması, hasar görmemesi için alınabilecek önlemler veya hasar gördüğünde yapılabilecek teknik müdahale ve servisler derken, tüm işlemlerinizin ve iletişim ağınızın yer aldığı cep telefonlarınızın nasıl güvence altına alınacağı hakkında da bir sigorta kolu oluşturuldu. Her hangi bir kaza, kırılma, hırsızlık… Vb. konuların çözümü için hizmete giren cep telefonu sigortası bir kurtarıcı gibi cep telefonu sahiplerinin imdadına yetişti.

Cep Telefonu Sigortası Nedir?

Kullanıcıdan kaynaklanan hataların garanti kapsamına girmemesi ve kullanıcı hatasından kaynaklanan hasar sebebiyle yapılacak orijinal parça değişimlerinin maliyetli olması cep telefonu sigortası hizmetini gayet cazip hale getirmektedir. Garanti süresi geçmiş veya geçmemiş telefonlarınızın sigorta paketinizin sözleşmesi doğrultusunda yılda belli bir sayıda tamir hakkı, orijinal parça değişimleri, hırsızlık veya ciddi hasar konularında aynı değerde cihaz avantajı gibi içerikler yer alabilmektedir.

Telefonunuzun sıvıyla teması, ekran hasarı, yüksek voltaj sonucu zarar görmesi, yanlış aksesuar kullanımları gibi konularda yaşayacağınız sorunlar cep telefonu sigortası kapsamına girerek halledilmektedir. Dünyanın birçok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkesinde cep telefonu sigortası hizmeti verilmektedir. Ülkemizde cep telefonlarındaki kullanımın yoğunluğunu göz önünde bulundurmanız gerekirse, bir de bunun üstüne alınan cihazların döviz kuru üzerinden satıldığı ve parçalarının da yine aynı fiyatlandırma üzerinden belirlendiğini düşünürseniz cep telefonu sigortası maliyet açısından da size çok avantaj sağlamaktadır. Bu hususta Ata Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. size yurt genelinde en uygun olanakları sunmaktadır.

Dünyada Cep Telefonu Kullanımı Ne Durumda?

Bazı dijital medya platformları ve dijital medya ajanslarının yayınladığı 2018 yılının istatistiki bilgilerine göre dünya üzerinde yaklaşık 5 milyar cep telefonu kullanıcısı bulunmaktadır. Yaklaşık 7.53 milyar olan Dünya nüfusu açısından cep telefonu kullanıcılarının sayısı çok ciddi boyuttadır.

Gelişmekte olan ülkelerin internet kullanımlarını gelişmekte olan ülkelere nazaran 2 katına çıkardığı bilgilerine dayanan verilere bakarsak, akıllı telefonların kişiler tarafından ortalama günde kaç kez kullanıldığı ve dokunmatiklerine kaç defa temas edildiğinin sayısı oldukça fazla. Bir akıllı telefon kullanıcısının ortalama dokunmatik ekranla teması 2000 ila 6000 kez arasında değişmekte. Durum böyle olunca telefonlarda, ekran kırılma ve hasarları, bozulmalar da hat safhada yaşanmakta. Yaşanabilecek olumsuz durumlar ve ihtimalleri, cep telefonu sigortası yaptırmayı kullanıcılar için hem mecbur hem de avantajlı hale getirmektedir.

Cep Telefonu Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Telefon fiyatlarının yüksek meblağlarda olması, oluşabilecek hasarın da telefon kullanıcısına ekstra maliyet yükü getirecek olması sebebiyle, cep telefonu sigortası yaptırmak bütçeniz açısından da faydalı olmaktadır.

Telefonun gönderimi ve geri dönüşündeki lojistik destek açısından ya da teknik süreçlerinizin takibi gibi konularda sigorta paketinizin avantajlı içerikleri sayesinde tüm teknik arıza konularınız bir merkezden halledilecektir. Bu da size hem zaman kazandıracak hem de süreçle ilgili mağduriyetinizin hızla giderilmesini sağlayacaktır. Sizin yerinize işlemlerinizin ve sürecin takibinin yapılması, sizi süreçte yaşayabileceğiniz stresten de uzak tutacaktır.