Yönetim Kurulumuz

Levent NART

Yönetim kurulu başkanı

Levent NART 1957 İzmir doğumlu. İzmir Atatürk Lisesi’ni, 1978’de Ege Üniversitesini, 1983’te de Köln Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

01 Ocak 1984 tarihinde Nordstern Colonia Konzern Şirketlerinin Köln’deki Genel Müdürlüğünde göreve başlayan Levent NART, “Nordstern Service International” departmanında, çok uluslu şirketlerin Uluslararası Risk Yönetim Danışmanlığını yaparak, özellikle İş Durması ve Mamul Mesuliyeti, Mesleki Mesuliyet  konularında uzmanlık kazandı.

1987 yılından itibaren Türkiye Nordstern Sigorta A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığına ve Genel Müdürlüğüne atanan NART. 1994 yılında Fransa’nın en büyük sigorta grubu UAP’nin şirketleri olan İmtaş Sigorta ve İmtaş Hayat’ın da Yönetim Kurulu Başkanlığına atanarak Türkiye’nin sigorta sektörünün ilk büyük birleşmesi olan Nordstern İmtaş evliliğini, Ülke Başkanı olarak tamamladı.

1997 senesinde AXA Oyak Holding bünyesinde, Nordstern İmtaş ve Oyak Sigorta şirketlerini birleştiren Levent NART, Türkiye’nin en büyük Sigorta holdinginin kuruluşunda Hayat Şirketlerinin Genel Müdürü olarak görev aldı.

Levent NART 1999 senesinde, partnerleri ile birlikte 130 ülkede uluslararası faaliyet gösteren NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.‘yi kurarak Türk ve Çok Uluslu şirketlere Risk Yönetimi Danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. NART  kısa sürede  Türkiye’nin en büyük bağımsız brokeri haline geldi.

Levent NART, Alman Türk Sanayi ve  Ticaret Odası Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanlığı ve TÜSİAD, TUGİAD, yönetim ve denetim  kurulu üyeliklerinde bulunmuştur.

Levent NART evli ve iki çocuk babasıdır. Türkçe, Almanca, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Denise NART ÜNAL

Genel Müdür

1990 İstanbul doğumlu olan Denise NART, 2009 yılında Alman Lisesi’ni, ardından da Sabancı – Yönetim Bilimleri Fakültesi’ni bitirdi.

Berkeley Üniversitesinde kısa dönem marketing eğitimi alan Denise NART, üniversite yıllarında BASF, L’OREAL sınai şirketlerinde daha sonra sigorta brokerlik dünyasının kuruluşları arasında yer alan Lockton ve Arthur J. Gallagher Global Broker Şirketlerinin Liability, Trade Credit ve Politik Risk Unit’lerinde iş hayatının ilk deneyimlerini kazandı.

2013 yılında iş hayatına atılan Denise NART, LOCKTON Londra Avrupa Merkezinde ” Young Leaderhip Scholarship Program ” adı altında LOCKTON’nun Global Departmanında görev aldı .

Denise NART Kurumsal Çözümler departmanımızda yer alan İnşaat ve Enerji biriminde 2014-2016 yılları arasında global ve yerel işlerden sorumlu uzman olarak görev almıştır.2016-2017 yılları arasında Allianz Global Corporate Speciality şirketinde, Münih’ te Junior Financial Lines Underwriter olarak çalışmıştır.

2017-2018 yılında Global İşler , Reasürans & İş Geliştirme Birim Müdürü olarak görev alan Denise NART 2018 yılından itibaren yeni görevi olan  İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.

Bunun yanı sıra Denise NART 2021 senesinde Avrupa ve Dünya’nın en büyük Brokerlar networklerinden biri olan BROKERSLINK’ in Avrupa Bölge Müdürü olarak atandı.

2012 senesinden itibaren NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği, MLN Gayrimenkul Geliştirme A.Ş Yönetim Kurullarında görev alan Denise NART, Adalar Rotaract kurucu üyesi, Brokerler Derneği, Genç Brokerler Komitesi ve GYİAD üyesidir.

Aynı zamanda GYIAD (Genç İş İnsanları Derneği) ve KASİDER (Kadınlar Sigortacılar Derneği) Yönetim Kurulu üyeliği de yapmaktadır.

Denise NART İngilizce, Almanca, Türkçe ve Fransızca bilmektedir .

Margot NART

yÖNETİM KURULU ÜYESİ

1956 Almanya Köln Doğumlu Margot NART Köln Üniversitesi İnşaat Fakültesinin Yüksek İnşaat bölümünden yüksek mühendis olara mezun oldu.

Farklı inşaat şirketlerinde görev alan Margot NART 1983 senesinde Köln Belediyesi İnşaat Bölümü Baş Mühendisi olarak görev aldı.

1990 Yılından itibaren Türkiye ye yerleşen Margot NART NART Grubunun MLN Gayrimenkul Geliştirme A.Ş , NART Business Center Faaliyetlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak yer aldı.

NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş inde 2002 yılından itibaren üye olarak görev alan Margot NART İngilizce ,Almanca ve Türkçe konuşmaktadır .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sinan DALLI

yÖNETİM KURULU ÜYESİ

Sinan Dallı finans sektöründe başlayan kariyerini, reel sektörde, özel sermaye girişim fonlarında (private equity) ve ardından kişisel girişimcilik alanlarında sürdürdü ve üç adet başarılı “exit” gerçekleştirdi.

Bankacılık, otomotiv, petrol, alt yapı, ve madencilik sektörlerinde uzun yıllar üst düzey yönetici olarak olarak görev yaptı.

Sırasıyla Türk Ekonomi Bankası, JP Morgan London, Delta Petroleum, Caffe Nero, Standard Profil, Marmara Capital Asset Management da çalıştı.

An itibariyle Sinan Dallı NART Sigorta Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmekte ve emtia ticareti, gemicilik ve yenilenebilir enerji üretimiyle iştigal eden Türkay Grubunun CEO’luğunu yürütmektedir.

Strateji, planlama/yönetim, imalat, yatırım, finansman,  ticaret ve risk yönetimi alanlarında etkin ekipler ve karlı operasyonlar kurmuş ve yönetmiş olan Dallı aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği (YÜD), Istanbul Rotary Kulübü ve Propeller Club Istanbul Port’un yönetim kurulu üyeliklerini sürdürmekte ve start-up şirketlerine finansman ve strateji desteği sağlayan Technolera Venture Building Academy’nin seçici kurul üyesidir.

 

 

 

 

 

 

 

Levent SÖNMEZ

yÖNETİM KURULU ÜYESİ

1962 Ankara doğumlu olan Levent Sönmez, 1985’de İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşl. mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 

Mezun olduktan sonra sırasıyla Marmara Üniversitesi&Maine University’ Çağdaş Yönetim Teknikleri Lisansüstü ve SITC (Swiss Re) Marine Insurance programlarını tamamladı. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok eğitim programına katılmış olan Levent Sönmez, ayrıca Chartered Insurance Institute / London Dip. CII derecesine sahiptir. Denizcilik sektöründeki çalışmalarını takiben sigortacılık kariyerine 1991 yılında Anadolu Sigorta’da Nakliyat Müdürlüğü’ Risk Yönetimi Uzman Yardımcısı olarak başlayan Levent Sönmez, aynı şirkette teknik ve bölge müdürlükleri yaptıktan sonra 2008 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atandı

. Bu tarihten 2022 yılı Ağustos ayına kadar Oto ve Sağlık Dışı Bireysel ve Kurumsal Teknik, Kurumsal Satış, Pazarlama ve Dijital Sigortacılık, Risk Mühendisliği  gibi birimlerin yönetiminden sorumlu olan Sönmez, 2022 Ağustos itibariyle emekli olarak, Anadolu Sigorta’daki görevine 2023 Haziran’a kadar Genel Müdür Danışmanı olarak devam etti. Çalışmalarını Kıdemli Yönetim Danışmanı olarak sürdüren Sönmez aynı zamanda Nart Sigorta Yönetim Kurulu üyesidir.