Sağlık hizmet sunucuları

Sağlık sektörü özel sektördeki gelişmelerin en yoğun yaşandığı sektörlerden biridir. Özel hastane sektöründeki büyüme bu sektörü tehdit eden risklerin de büyümesine yol açmaktadır. 

Sağlık sektörü özel sektördeki gelişmelerin en yoğun yaşandığı sektörlerden biridir. Özel hastane sektöründeki büyüme bu sektörü tehdit eden risklerin de büyümesine yol açmaktadır. NART Sigorta ve Reasürans Brokerliğinin uzman kadrosu bu sektörü de risk analizleri ile değerlendirmekte ve global trendleri de izleyerek risk yönetim planlarını geliştirmektedir.

Sektöre özel ürün tasarımları ile sigorta şirketleri ve reasürans dünyasını yönlendirmektedir. Hastaneler,özel sağlık kurumları ekipman üreticilerini risk yönetim planları yapılırken personel ve hizmet edinenlerin riskleri de göz önünde bulundurulmakta ve her kesimi kapsayacak planlar oluşturulmaktadır.

NART Club hizmetleri ile bireysel müşterilerinin hizmet aldığı kurumlardan özel indirimler ve çalışma politikaları oluşturmaktadır.

 

Hızlı Teklif Al


Sıkça Sorulan Sorular

Hastaneler ve üst düzey bakım hizmetleri gibi doktor gruplarını da içeren diğer bakım hizmeti sağlayıcıları, sektördeki eski ve yeni zorluklarla karşı karşıya kalmaya devam etmektedir. Bu zorluklardan birkaç örnek vermek gerekirse;

  • Kadro eksiği: Sağlık kuruluşları, nitelikli çalışanları işe alma ve elinde tutma konusunda giderek daha da zorlanıyor. Dünya nüfusu yaşlanmaya ve bakım ihtiyacı artmaya devam ettikçe işverenlerin deneyimli personeli kendisine çekmeye devam etmek için maaş ve fayda programlarına daha fazla bütçe ayırması gerekiyor.
  • Siber saldırılar: Yeni teknolojiler bir yandan süreçlerin ve bakım kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı olurken diğer yandan fidye yazılımı, HIPAA ve diğer veri gizliliği yönetmeliklerinin ihlali konularında güvenlik açığını artırıyor.
  • Hasta güvenliği: Hasta güvenliğinin sağlanamaması; önlenebilecek yaralanmalar, hastalıklar ve ölümle, dava giderlerinin ve mesuliyetlerin artmasıyla sonuçlanabilmenin yanı sıra tesisler ve sağlık sistemlerini itibarını da zedeleyebilir.

Sağlık sektöründeki genel kapasite pandeminin ardından istikrarı yakalamış gibi görünse de birçok sigortacı, sigortalayacakları yeni işletmeler ve yapacakları yenilemeler konusunda seçici davranmaya ve zorlayıcı fiyatlar sunmaya devam ediyor.

Risk yönetimi danışmanları, hastaların güvenliğini ve bakımını iyileştirmek için riskleri en aza indirecek ve aynı zamanda kuruluşun mülk ve çalışanlarını koruyacak bir plan oluşturup uygulayarak sağlık kuruluşlarının mevcut risk ortamlarını değerlendirmelerine yardımcı olabilir.

Ekibimiz, riskleriniz konusunda doğru sigortacılara ulaşmak için derin sektör bilgisini ve son teknolojiyi birleştirerek kuruluşunuz için rekabetçi fiyatlandırma ve şartlar sunar. Ayrıca, profesyonel finansal modellememiz ve uzman ekibimizin veri analizleriyle sigorta programı tasarımınızı ve indirim seviyelerinizi iyileştirmenize yardımcı olabiliriz.

Bir risk yönetimi uzmanıyla çalışmanın sağlık kuruluşları için maliyetleri düşürme, risk kontrolü sağlama ve kuruluşun geleceğini garanti altına almaya yardımcı olacak bir dizi risk ve sigortacılık hizmetine erişim gibi bariz faydaları vardır.

Üst düzey bakım kuruluşları, çalışan eksikliğinin yanı sıra tesis ve hizmetlere yönelik artan talepleri de iyi yönetmelidir. Mallara gelebilecek zararlar ve çalışanların, hastaların ve diğer tüm ilgili tarafların güvenliği, üst düzey bakım kuruluşları için önemli hususlardır.

Sigorta ve risk yönetimi programınızı değerlendirirken geleneksel mal ve kaza risklerinin yanında ortaya çıkabilecek siber tehditleri de göz önünde bulundurmalısınız.