Neden NART ?

NART Brokerlik reasürans aracılığındaki gücünü sahip olduğu uluslararası Network’ ünden almaktadır. NART olarak bu network vasıtasıyla müşterilerimiz için 136 ülkede, 35.000 risk uzmanına anında ulaşabilme, pazar araştırması yapabilme, teklif alabilme ve risk yönetimi gerçekleştirebilme kabiliyetine sahip durumdayız. İsviçre’de NART’ında aralarında bulunduğu ve hisse sahibi olduğu 40’tan fazla sigorta brokerinin ortaklığıyla kurulan Brokerslink networkü gibi ağlar reasürans faaliyetlerimizin önemli bir noktasını oluşturmaktadır. Diğer taraftan dünyanın en itibarlı sigorta marketi olan Lloyd’s Sigorta lisansına sahip olmanın getirdiği güçle NART uluslararası piyasadaki reasürörlere doğrudan ulaşabilmekte, riskleri plase edebilmekte ve müşterilerine en iyi hizmeti vermektedir.

Reasürans

NART, sigorta brokerliğine ek olarak reasürans brokeri olarak da teminat altında alınmış birçok farklı sektördeki riskin transferini kıymetli müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun şekilde gerçekleştirmekte ve azami faydayı sağlamaktadır. Reasürans faaliyetinin gerektirdiği tüm yetkinliklere sahip olan, alanında tecrübeli ve uzman NART Brokerlik profesyonelleri, teminat altına alınan risklere uygun terzi işi çözümleriyle müşterilerinin kurumsal hedeflerine kolaylıkla ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Reasürans Çeşitleri

İhtiyari Reasürans:

NART Brokerlik, reasürans plasman sürecinde sizlere üst seviye bir hizmet sunar. NART global ağı ve Lloyd’s üyeliği sayesinde, çeşitli sektörlerde geniş kapasiteler ile iş gücünüzü arttırmayı hedefler. Büyük ve niş iş alanlarında önemi ve ihtiyacı giderek artan İhtiyari Reasürans, katastrofik risklerinizi de güvence altına alır. Deneyimli ve uzman ihtiyari ekibi sayesinde; ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunar ve hasar anında deneyimli kadrosu ile yanınızda olur.

Trete Reasürans:

Trete Reasüransı, sigorta şirketlerinin kapasitelerini arttırmaya yönelik ve/veya pazar gücünü arttırmak için tercih edilen bir anlaşma türüdür. NART Brokerlik, trete anlaşmaları ile sigorta şirketlerinin kendilerini güvenceye almak amaçlı yaptırdıkları bu anlaşma türünde, güçlü piyasa ilişkileri, deneyimli underwriting süreçleri ve global ağı sayesinde donanımlı bir hizmet sunmaktadır.